نکاتی که هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کنیم

Kitchen-wallpaper-14-1

نکاتی که هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کنیم: داشتن یک هود مناسب برای هر آشپزخانه‌ای لازم است. گاهی اوقات بوی غذاهایی که در آشپزخانه خود می‌پزیم یا دود ناشی از سوختگی غذاها، نه تنها خانه خودمان را فرا می‌گیرد بلکه در ساختمان هم پخش می‌شود و باعث ناراحتی همسایه‌ها می‌شود. استفاده از هود آشپزخانه کمک می‌کند تا بو، ذرات بخار، دود و حرارت تولید شده از پخت و پز را به راحتی کنترل کنیم. هود آشپزخانه؛ نه تنها به پاکسازی محیط خانه و آشپزخانه کمک می‌کند، بلکه یکی از عناصر مهم زیبا سازی آشپزخانه به شمار می‌رود.

اگر به فکر خرید یک هود مناسب برای آشپزخانه خود هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مهمترین نکاتی که هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کنیم را با شما در میان بگذاریم.

نکاتی که هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کنیم

سیستم تهویه هود آشپزخانه

اولین مورد از نکاتی که هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کنیم، سیستم تهویه یا خروجی هوای هود مورد نظر است. اگر در آشپزخانه خود؛ به دودکش مخصوص دسترسی ندارید، می‌توانید از مدل‌های فیلتر دار که نیازی به دودکش ندارند استفاده کنید.

این هودها با استفاده از فیلترهای خود، هوایی را که مکش کرده‌اند پاکسازی می‌کنند و دوباره به محیط آشپزخانه باز می‌گردانند. به این ترتیب نیازی به دودکش و خروجی هوا ندارند. البته این مدل از هودهای آشپزخانه؛ کارایی کمتری نسبت به مدل‌های دیگر دارند. برای استفاده مناسب از این هود‌ها؛ باید هر چند ماه یک بار به تمیزکاری آنها بپردازید.

ابعاد و اندازه هود آشپزخانه

اگر می‌خواهید در آشپزخانه خود از هودهای دیواریِ معمول استفاده کنید، طول هود شما باید حدود 15-20 سانتی‌متر بلندتر از طول اجاق گاز شما باشد. اما اگر به استفاده از هودهای جزیره‌ای که در وسط آشپزخانه قرار می‌گیرند علاقه‌مندید، باید هودی انتخاب کنید که حدود 30 سانتی‌متر بلندتر از طول اجاق گاز شما باشد، تا فرایند مکش و تصفیه هوا به خوبی اتفاق بیافتد.

قدرت مکش هود آشپزخانه

هرچه آشپزخانه شما بزرگ‌تر باشد، نیاز به هود قوی‌تری دارید. قدرت مکش هود ها معمولا به صورت (متر مکعب بر ساعت) بر روی جعبه هود درج شده‌است. اما چگونه هود آشپزخانه‌ای که قدرت مناسبی دارد پیدا کنیم؟

شما باید حجم آشپزخانه خود را بدست بیاورید و هودی را انتخاب کنید که بتواند در هر ساعت، حداقل 8 بار هوای آشپزخانه شما را به طور کامل تهویه کند.

حجم آشپزخانه= ارتفاع سقف * طول آشپزخانه * عرض آشپزخانه

برای مثال اگر ارتفاع سقف آشپزخانه شما 3 متر است و طول و عرض آن به ترتیب 4 و 5 متر می‌باشد، حجم آشپزخانه شما 60 متر معکب می‌باشد. هودی که قدرت آن بیشتر از 480 متر مکعب بر ساعت است، برای آشپزخانه شما با این متراژ،  ایده‌آل به نظر می‌رسد.

میزان صدای هود آشپزخانه

شاید مهمترین معیار برای خیلی از خریداران، میزان صدای تولیدی توسط هود آشپزخانه‌شان باشد. صدای هود، عموما توسط موتور مکنده آن تولید می‌شود و هر چه تکنولوژی ساخت بالاتری داشته باشد، هود شما کم صداتر خواهد بود. متاسفانه باید گفت صدای هود؛ رابطه معکوسی با قیمت آن دارد، و هودهای گرانقیمت معمولا کمترین صدا را تولید می‌کنند. البته میزان صدای تولیدی هود، بر روی جعبه آن بر حسب دسی‌بل (db) نوشته شده و می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب هود باشد.

نکاتی که هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کنیم

ظاهر هود آشپزخانه و هماهنگی آن با دکوراسیون

حالا که معیارهای بالا را برای انتخاب خود در نظر گرفتید، وقت آن است که به سراغ انتخاب هود مناسب بروید. یکی از نکات مهمی که در انتخاب خود باید مد نظر قرار دهید، ظاهر هود است. گذشته از ابعاد و ارتفاع هود که می‌‎تواند ظاهر آشپزخانه شما را تا حد زیادی تغییر دهد، نوع هود بسیار اهمیت دارد. هود انتخابی شما می‌تواند انواع گوناگونی مانند؛ مورب، زیرکابینتی، شومینه‌ای و جزیره‌ای باشد که تاثیر بسیاری بر ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه شما خواهد داشت. علاوه‌ بر آن؛ باید در انتخاب رنگ و جنس هود هم بسیار دقت کنید. اگر در آشپزخانه خود از رنگ یا سبک خاصی برای چیدمان دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرده‌اید، باید دقت فراوانی به خرج دهید تا دکوراسیون خود را به هم نزنید.

نکاتی که هنگام خرید هود آشپزخانه باید به آن توجه کنیم

تنوع هود‌ها در بازار بسیار زیاد است و انتخاب را برای خریداران بسیار سخت می‌کند. اما با داشتن معیارهای فوق، و دسترسی به برترین برندهای بازار در سایت فروشگاه رک پارت، انتخاب برای شما بسیار راحت و کم هزینه خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی لوازم خانه و آشپزخانه رک پارت تلاش نموده است تا مجموعه کاملی از هودهای آشپزخانه را از برند های معتبر عرضه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی اصلی