7 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

london-cascading-island-with-modern-range-hoods-kitchen-contemporary-and-cooktop-on-butlers-pantry

7 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه: هرساله طراحان دکوراسیون داخلی؛ سبک و سیاق تازه‌ای برای چیدمان خانه‌ها ابداع می‌کنند. طرح‌هایی که در سال 2021، شکل کلاسیک‌تری به خود گرفته‌اند و بار کمتری به پس انداز شما تحمیل می‌کنند. در این مطلب قصد داریم به طرح 7 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه بپردازیم. ایده‌هایی ساده و کاربردی که می‌تواند به آشپزخانه شما روحی تازه بدمد.

اگر می‌خواهید در دکوراسیون آشپزخانه خود تغییری به وجود آورید، حتما در ادامه با ما همراه باشید.

از کابینت و سنگ اُپن تیره استفاده کنید

وقتی صحبت از دکوراسیون تیره در آشپزخانه می‌شود، تصور ما؛ آشپزخانه‌ای با کابینت‌های هایگلاس و سنگ گرانیت براق سیاه بر روی کانتر است. یعنی درست همان دکوراسیونی که ثروتمندان فیلم‌های هالیوودی در چند دهه قبل به کار می‌بردند.

اما این بار درباره رنگ سیاه مات صحبت می‌کنیم. رنگی که ظاهری مدرن و جدید به آشپزخانه شما می دهد. مطمئن باشید استفاده از سنگ اُپن  و کابینت آشپزخانه با رنگ سیاه مات، همان تغییر جاه طلبانه و به روزی است که دکوراسیون شما را خاص و متمایز می‌کند.

در کنار این دکوراسیون، می‌توان از وسایلی با رنگ‌های متمایز؛ و یا حتی همسان با رنگ غالب در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرد. برای مثال یخچالی با رنگ سفید، زرد و یا مشکی، جلوه‌ای‌ فوق العاده به دکوراسیون مشکی آشپزخانه شما می‌بخشد.

7 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

کمد دیواری به جای کابینت

 یک جایگزین زیبا و جدید برای کابینت‌ها. کمدها علاوه بر ظاهر مدرن و زیبایی که به آشپزخانه شما می‌بخشند، دقیقا همان کاربرد کابینت‌ها را دارند. همچنین کمدها فضای بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهند تا وسایل اضافی آشپزخانه را از دید مهمان‌هایتان مخفی کنید.

در برخی طرح‌های دکوراسیون امروزی، به جای کابینت، از قفسه‌های دیواری استفاده می‌کنند. این قفسه‌ها اگرچه ظاهری ساده و جالب دارند، اما تمامی وسایل آشپزخانه شما را نمایان می‌سازند و مرتب کردن آنها کار دشواریست.

استفاده از کمدهای دیواری در آشپزخانه را می‌توان طرحی در مقابل قفسه‌های آشپزخانه دانست. این کمدها موجودی درون خود را فریاد نمی‌زنند و خودنمایی نمی‌کنند. کمدهای دیواری؛ ترکیبی از زیبایی و در عین حال جلوه‌ای از حفظ حریم خصوصی را ارائه می‌دهند، و به این وسیله دکوراسیون آشپزخانه شما را کاملا منحصر به فرد می‌سازند.

7 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از چراغ آویز و لوستر

“چراغ آویزها در دکوراسیون داخلی، حکم تاج دکوراسیون را دارند”

استفاده‌از چراغ آویزهای ساده، ظاهری مدرن و البته متفاوت به آشپزخانه شما می‌دهد. ممکن است رنگ و حجم نور چراغ آویزها کاربردی نباشد، اما از المان های بسیار مهم در دکوراسیون به شمار می‌رود؛ که باید به آن توجه ویژه داشت. زیبایی منحصر به فردی که چراغ‌آویزهای خاص یا لوسترهای کوچک و متفاوت، به آشپزخانه شما هدیه می‌دهند را نمی‌توان با هیچ یک از اجزای دکوراسیون مقایسه نمود.

7 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

دستگیره‌های داخلی برای کابینت‌ها

ساده و مدرن! زیبایی همیشه در خلق چیزهای عجیب نیست. بسیاری از اوقات با حذف برخی موارد اضافه، می‌توان خلاقیت را در در اوج زیبایی به رخ کشید. طراحان دکوراسیون، یک بریدگی کوچک بر روی کابینت طراحی کرده‌اند تا هم کار دستگیره را انجام دهد و هم دکوراسیون آشپزخانه را متمایز سازد.

7 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از آیینه در آشپزخانه

بله آیینه! یکی از ترفندهای چیدمان در آشپزخانه، استفاده از آیینه است. آیینه‌ها فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند. انواع آیینه‌ها با فضاهای مختلف و دکوراسیون‌های گوناگون، به راحتی هماهنگ می‌شوند. انتخاب آیینه مناسب برای هماهنگی با آشپزخانه؛ به سلیقه و نوع دکوراسیون شما مربوط است.

استفاده از آیینه، ممکن است شما را به زحمت بیاندازد تا مدام بخارات؛ و ذرات روغن نشسته روی آن را تمییز کنید. اما مطمئن باشید از قرار دادن یک آیینه بزرگ در آشپزخانه خود پشیمان نمی‌شوید.

7 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از سنگ یکپارچه

استفاده از سنگ بر روی دیوار یا به عنوان قفسه بر روی دیوار، جلوه درخشان و کاملا متمایزی به آشپزخانه شما می‌بخشد. اگرچه استفاده از سنگ برای درست کردن قفسه‌ی روی دیوار؛ ایده تازه‌ای نیست، اما ست کردن سنگ اپن و سنگ روی دیوار و قفسه‌ی روی آن، جلوه فوق العاده و تازه‌ای را به آشپزخانه شما هدیه می‌کند.

7 ایده برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

هودهای آشپزخانه

عده زیادی از مردم؛ زیبایی آشپزخانه را فقط در یخچال و اجاق‌گاز یا وسایل بزرگ آشپزخانه می‌بینند. اما  طراحان اعتقاد دارند؛ هودها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت ویژه‌تری برخوردارند. اگرچه برخی طراحان عقیده بر مخفی کردن هودها دارند. اما امروزه؛ داستان به شکل دیگری رقم خورده و به نظر طراحان، دیگر نیازی به مخفی کردن هود آشپزخانه نیست؛ اگر هودها به درستی انتخاب و طراحی شده باشند می‌توانند زیبایی منحصر به فردی به دکوراسیون شما ببخشند.

می‌توانید هود مناسب با آشپزخانه خود را در میان صدها هود مختلف در اینجا انتخاب کنید.

به همان اندازه که ایده‌ها و نظرات افراد متفاوت است، طرح‌ها و ایده‌های گوناگونی برای چیدمان دکوراسیون وجود دارد. ایده‌های بکر و جدید در هر دوره‌ای بسیار پر طرفدار می‌شوند. اما مهم تر از ایده‌های بکر، موقعیت سنجی و خلاقیت شماست. اگر درک درستی از فضایی که در اختیارتان است داشته باشید، می‌توانید بهترین دکوراسیون را در هر محیطی پیاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی اصلی